Slide مشاوره بازاریابی اجاره بیلبورد تبلیغاتی تهران
مشاوره برندینگ

مشاوره برندینگ

مشاوره برندینگ، استفاده از تجربه مشاوران باتجربه‌ای است که با معرفی و اجرایی کردن روش‌ها و استراتژی‌های خاصی باعث می‌شوند افراد سریع‌تر محصول و خدمات شما را شناسایی نمایند و آن را نسبت به رقبا ترجیح دهند. هدف مشاوره تبلیغات و برندینگ جذب و حفظ مشتریان وفادار است که از طریق ارائه محصول و خدماتی صورت می‌گیرد که با آنچه شما وعده می‌دهید، مطابقت دارد. یک محصول می‌تواند به‌راحتی توسط سایر رقبا در یک بازار کپی شود، اما یک برند همیشه منحصربه‌فرد خواهد بود. خلاصه، یک محصول چیزی است که شما می‌فروشید، یک نام تجاری و برند تصویری در ذهن مخاطب از محصولی است که می‌فروشید، و برندسازی استراتژی و روش ایجاد آن تصویر است. با استفاده از مشاوره برندینگ شما می‌توانید، همان تصویری را که می‌خواهید در ذهن مخاطبتان ترسیم کنید و به اهداف تجاری خود نزدیک شوید.

اهمیت مشاوره برندینگ

نام تجاری و برند شما به دلیل تأثیر کلی که بر کسب‌وکار شما می‌گذارد، کاملاً حیاتی است. برندسازی می‌تواند نحوه درک مردم از برند شما را تغییر دهد، می‌تواند کسب‌وکار شما را به مسیر جدیدی هدایت کند و ارزش برند شما را افزایش دهد اما اگر اشتباه انجام شود یا اصلاً انجام نشود، می‌تواند برعکس عمل کند. به همین جهت مشاوره برندینگ، اهمیت به سزایی در رشد کسب‌وکار شما دارد. موارد زیر از دلایل اهمیت مشاوره برندینگ برای کسب‌وکارهاست:

 

  1. ایجاد و افزایش ارزش برند

برندسازی برای ایجاد و گسترش یک کسب‌وکار بسیار مهم است و موفقیت در برندسازی برای یک کسب‌وکار باعث می‌شود به دلیل شهرت و جایگاهی که در بازار پیداکرده است، فرصت سرمایه‌گذاری جذاب‌تری برای مشتریان باشد.

 

  1. افزایش مشتری و فروش

مشاوره برندینگ و تدوین استراتژی برند قوی منجر به این می‌شود که تصور مثبتی از کسب‌وکار شما در بین مصرف‌کنندگان ایجادشود. هنگامی‌که برند خودتان را به‌خوبی تثبیت کنید، تبلیغات دهان‌به‌دهان بهترین و مؤثرترین تکنیک تبلیغاتی شرکت شما خواهد بود و منجر به افزایش مشتری و فروش شما می‌شود.

 

  1. ایجاد وفاداری و اعتماد به برند

شرکت‌هایی که برندی ثابت و به‌یادماندنی دارند، اعتماد مشتریان را به دست می‌آورند. مصرف‌کنندگان زمانی که بدانند چه چیزی را باید انتظار داشته باشند، یا زمانی که مطمئن باشند انتظاراتشان برآورده خواهد شد، به‌احتمال بیشتری به سمت محصول و خدمات شما بازمی‌گردند.

 

  1. پیشرفت در بازار رقابتی

درست مانند شهرت یک شخص، شهرت یک برند هم باعث می‌تواند باعث قدرت یا زمین خوردن آن باشد. هنگامی‌که تصور خاصی از برند شما در بازار ایجاد شود، زنجیره‌ای غیرقابل‌کنترل از انتشار آغاز می‌شود. تبلیغات شفاهی این تصور را منتقل می‌کند و اعتبار برند شما را بسته به اینکه تصور مشتریان از برندتان مثبت یا منفی باشد، تقویت یا خدشه‌دار می‌کند. اگر مشاوره برندینگ شما به‌درستی انجام‌گرفته و شهرت برندتان مثبت باشد، بی‌شک محصول و خدمات شما انتخاب مشتریان بالقوه‌تان در بازار رقابتی خواهند بود.

 

  1. افزایش رضایت کارکنان برند

کارمندانی که ارتباط خوبی با برند دارند، این احساس را برای مشتریان و شرکایی که با آن‌ها در تعامل هستند هم ایجاد می‌کنند و تداوم می‌بخشند. رضایت کارکنان شما که محصول یک مشاوره برندینگ و استراتژی برند راهبردی است همچنین می‌تواند به رهبری بهتر، مشارکت بیشتر و محصولات و خدمات بهتر کسب‌وکار شما منجر شود.

 

خدمات مشاوره برندینگ ایده پویان ماژ

اگر می‌خواهید برند خود را باهدف، قصد و آگاهی تعریف کنید، به یک رویکرد برنامه‌ریزی‌شده نیاز دارید. ما در ایده پویان ماژ هر آنچه برای برندسازی موفق نیاز دارید، ارائه می‌دهیم:

 

  1. تدوین استراتژی برند

استراتژی برند شما به‌نوبه خود استراتژی کسب‌وکار شما را مشخص و به شما کمک می‌کند ثبات برندتان را حفظ کنید. و ثبات یک‌راه عالی برای ایجاد وفاداری به برند است. ما در ایده پویان ماژ با ارزیابی اهداف، ارزش‌ها، مخاطبان و رقبای کسب‌وکار شما، استراتژی برندتان را تدوین می‌کنیم.

 

  1. تحقیقات بازار

برای اینکه محصول و خدماتتان را به بهترین نحو در بازار عرضه کنید، ابتدا باید بازار را درک کنید. ساختن یک استراتژی برند بدون شناخت مخاطبان هدف یا رقبایتان فقط تیری در تاریکی است. تحقیقات بازار شامل آنالیز رقبا و همچنین بررسی جامعه هدف کسب‌وکار شما است. تحقیق در مورد رقبا برای طراحی عناصر برند شما و ایجاد صدای برند شما ضروری است. درحالی‌که برند خود را متمایز می‌کنید، هنوز باید نیازها و خواسته‌های بازار را در نظر بگیرید.

 

  1. طراحی هویت برند

هویت برند شما عناصری هستند که شخصیت برند شما را تعریف می‌کنند و مشتریان می‌توانند با آن تعامل داشته باشند. هویت برند شما شامل ویژگی‌های متمایز کلامی و بصری و همچنین شخصیت کلی کسب‌وکار شما است و منحصر به لوگو برند شما نیست بلکه پالت رنگی، لحن محتوا، تصاویر و گرافیک برند شما را هم شامل می‌شود. مشخص کردن این عناصر به‌صورت خلاقانه، تخصص ما در خدمات مشاوره برندینگ است.

 

  1. آگاهی از برند

موضوع برندینگ قطعاً تک‌بعدی نیست. بلکه یک موضوع همواره در حال تکامل است که حوزه‌های تخصصی بسیاری را شامل می‌شود: مدیریت کسب‌وکار، بازاریابی، تبلیغات، طراحی، روان‌شناسی و… . مهم‌ترین چیزی که در این مرحله باید به خاطر بسپارید این است که برند شما یک سرمایه‌گذاری در حال رشد است که می‌توانید سرعت رشد آن را افزایش دهید و مشاوره برندینگ و اجرای استراتژی‌های برندینگ ضامن افزایش سرعت شماست.

فرآیند برندسازی مجموعه گام‌هایی است که برای افزایش آگاهی از برند خود و ایجاد شهرت برمی‌دارید. یک فرآیند برندسازی موفق، هویت برند قوی و منحصربه‌فردی را ایجاد می‌کند که در همه ابعاد برند شما قابل‌تشخیص است. هویت برند شما شامل چندین عنصر مانند رنگ برند، تایپوگرافی، لحن محتوا، لوگو و تصاویر کلی است. فراتر از متمایز و به‌یادماندنی بودن، همه این عناصر باید شخصیت برند شما را به‌طور کامل نشان دهند و منتقل کنند. ما در ایده پویان ماژ، تجربه مشاوره برندینگ کسب‌وکارهایی را داشته‌ایم که رؤیای موفقیت را به حقیقت مبدل کرده‌اند، اگر شما هم رؤیاهای بزرگی در سر دارید، کافی است برای مشاوره برندینگ با ما تماس بگیرید.

از ما مشاوره بگیرید